Izzinoši raksti

5 iemesli, kāpēc izvēlēties skrejriteni nevis papildritenīšus

Kids on DIP DAP bikes

5 iemesli, kāpēc izvēlēties skrejriteni nevis papildritenīšus

  1. Līdzsvara skrejriteņi ir piemēroti arī mazākiem bērniem jau sākot no 1.5 gadu vecuma. Esam speciāli izveidojuši 2 modeļus – no 1.5 gadu vecuma un no 3 gadu vecuma.
  2. Nelīdzenas virsmas ir piedzīvojums braucienā ar skrejriteni! Lai tā būtu zāle, ceļa apmale vai kāds mazs pakalns – bērnam tas rada piedzīvojuma sajūtu!
  3. Skrejritenim ir mazs svars, bērnam to ir viegli kontrolēt, pacelt, nolikt. Ritenis ir pielāgots bērna vecumam!
  4. Ar skrejriteni ir viegli un intuitīvi braukt. Braukšanas apgūšana notiek dabīgi! Tas ir jautrs process, kas veicina bērna attīstību un neatkarību!
  5. Pārejai uz pedāļu divriteni palīdzritenīši nebūs nepieciešami! Bērns jau būs iemācījies noturēt līdzsvaru un uzlabojis koordināciju. Atliks tikai apgūt pedāļu mīšanu, kas visbiežāk prasa īsu brīdi.

Papildritenīši ir novecojusi tehnoloģija

Kad mēs augām – bērni riteņbraukšanas prasmes sāka apgūt ar papildritenīšiem. Taču tāpat kā stacionāros telefonus nomainījuši mobilie telefoni ar skārienjūtīgu ekrānu, kas krietni atvieglo mūsu ikdienu – arī riteņu tehnoloģijas ir strauji attīstījušās. Papildritenīši ir novecojusi tehnoloģija! Mūsu bērni ir pelnījuši līdzsvara skrejriteņus.

Par savu pieredzi un viņas divu puiku pieredzi, apgūstot riteņbraukšanas prasmes – mums piekrita pastāstīt Anša mamma Elīna no Liepājas (Latvijā).

Anša mammas pieredze

“Atceros savu pieredzi ar riteņbraukšanu – pāreja no papildritenīšiem uz braukšanu bez papildritenīšiem patiesībā bija diezgan liels pārdzīvojums,” stāsta mūsu DipDap’otāja Anša mamma Elīna. “Atceros, ka sākumā braucu ar trīsriteni, tad ar divriteni ar palīgritenīšiem. Pēc tam tētis noņēma palīgritenīšus. Sajūta bija briesmīga. Bez palīgritenīšiem vispār neizdevās noturēt līdzsvaru. Protams caur asarām, bet ar laiku iemācījos braukt bez palīgritenīšiem, jo tos vairs atpakaļ neviens nelika. Taču pagāja ilgs laiks un prasmju apgūšana bija jāsāk no jauna. Tagad atskatoties atpakaļ varu salīdzināt manu un manu bērnu pieredzi.

Anša pieredze ar DipDap

“Sākumā ritenītis atradās iekšā istabā. Puika ar DipDap starp kājām mēģināja staigāt un noturēt līdzsvaru. Pēc tam turpinājām prasmju apguvi dārzā brīvākā platībā.”

“Nepagāja ilgs laiks, kad “skola bija rokā” un puika ne tikai atsperoties brauca uz priekšu, bet varēja arī atraut kājas no zemes un ripot uz priekšu. Tad sākās īstie prieki! Ļoti daudz devāmies pastaigās. Bērnam ļoti patika, ka viņš var brīvi pārvietoties un tikt līdzi vecāku ātrajam solim. Reizēm tieši pretēji – mums vecākiem vajadzēja pielikt soli, lai tiktu līdz mazajam.” atzīst Elīna.

“Aptuveni 4 gadu vecumā nopirkām divriteni. Mums ar vīru bija liels pārsteigums, ka nepilnu divu stundu laikā bērns apguva braukšanu ar divriteni. Ar līdzsvara noturēšanu problēmu nebija vispār. Vienīgais, kas bija jāapgūst, ka aktīvi jāminas, lai ritenis kustētos uz priekšu. Atceroties savu pieredzi – šis likās fantastiski! Pēc tam sapratu, ka šo pašu būs jāpārbauda uz otru puiku 😁 Un patiešām – arī otrs tieši tikpat ātri uzķēra pedāļu mīšanu!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *